Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

Sjezd na divoké vodě

Kombinace slalomu a sjezdu nebyla v žákovské a dorostenecké kategorii žádnou výjimkou. Sjezd poskytoval dobrou průpravu záběru a skluzu lodě, což bylo vhodné i pro slalom a díky absenci divoké vody v mém mateřském oddíle v Blovicích jsem se v žákovských letech ve sjezdové kategorii kajakářů pohyboval a závodil.

Po delší odmlce, kdy jsem se věnoval vodnímu slalomu, jsem se v sezóně 2010 opět ke sjezdu vrátil. V kategorii C2 jsme se s parťákem Michalem Cucem zúčastnili nominačních závodů pro MS, zkusili jsme to a ono to vyšlo. Sezony 2010 a 2011 jsme strávili převážně sjezdem, přičemž jsme zažili několik parádních vrcholových akcí sjezdové reprezentace v čele s již legendárním prvním MS ve sprintu na umělé slalomové trati v německém Augsburgu v roce 2011.

V roce 2012 sjezdová sezóna pokračovala v podobném duchu. Po nominačním koloběhu, probíhajícím opět celé jaro, se podařilo opět probojovat na vrchol sjezdové sezóny, tentokrát na světový šampionát konaný ve velmi atraktivní oblasti La Plagne na řece Iseře ve francouzských Alpách.

Poprvé jsme měli možnost závodit nejen v naší hlavní disciplíně sprintu, ale i v dlouhém sjezdu na cca 5 km. Individuální umístění v podobě 11. (dlouhý sjezd) a 8. místa (sprint) pro nás znamenalo opět oproti předešlé sezóně dobré zlepšení, i když bez stupňů vítězů. Teamové soutěže, tzv. hlídky, kdy jsme však startovali také v obou disciplínach, měly již pro české barvy tu správnou kovovou příchuť.

 

Bronzové medaile v dlouhém sjezdu a stříbrné medaile ve sprintu znamenaly pro českou hlídku v kategorii deblkanoí krásný úspěch.

V roce 2013 jsme se účastnili posledního MS ve slovinském Solkanu. Nyní závodíme ve sjezdu už spíš pro radost a soustředíme se na raftové kategorie.

 

web: cuc.zdrahal.com

 

Kluby:

Dukla Brandýs n./L. (od 2006)

VS Blovice (1996-2005)